Miliarda lekë koncesione, për çfarë u shërbejnë shqiptarëve sot?

Hënë, 02 December 2019 11:50

Me të drejtë media, politikanë, por edhe analistë të ndryshëm, deri tek njerëz të thjeshtë  kanë pyetur në këto ditë të zeza të fatkeqësisë se për çfarë u shërbejnë “miliarderët” e qeverisë, të cilët u bënë të tillë me paratë që vetë Rama e qeveria e tij u dha? Në listën e gjatë të donatorëve, dashamirëve e dhuruesve nuk figuron emri i tyre, madje ata as përmenden fare. Në rastin më të mirë kanë ikur jashtë shtetit. Ku janë miliardat e koncesioneve të rrugëve të veriut, që shkojnë mbi 140 miliardë euiro, ata të rrugëve jugut, koncesioneve të tjera, mjekësisë, ata që gllabërojnë shumicën e zërit të investimeve në buxhet? Ku është koncesioneri i Teatrit Kombëtar, i rrugës së Kombit, të Balldrenit, ku është “Fusha” etj, etj? Ata po presin shansin nga Rama që të nisin punën për gjahun e majmë, të kapin llokmat nga rindërtimi, të përfitojnë nga donacionet, ta shtrydhin mirë këtë buxhet. Fatkeqësisht Qeveria në këto 6 vite ka mbështetur dhe inkurajuar deri në majmëri me dhjetëra individë e firma të cilat kanë marrë pjesën e luanit nga taksat tona. Janë dhënë lloj lloj koncesionesh po si nuk u dha një për emergjencat civile?! E sot ata miliarderët e qeverisë nuk i ke për asgjë, as për të të ndihmuar e as për sy e faqe.

Modifikuar më Hënë, 02 December 2019 21:33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpërthen bombola e gazit, plagoset çifti i të moshuarve në Lushnjë

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, plagoset çifti i të moshuarve në Lushnjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Lushnjë, ku si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi janë plagosur çifti i të moshuarve. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dushk.  Bëhet...

Merr flakë një banesë në Shkozet, zjarrëfiksja shkon në vendngjarje pa ujë

Aktualitet

Merr flakë një banesë në Shkozet, zjarrëfiksja shkon në vendngjarje pa ujë

Merr flakë një banesë në zonën e shkozeit por, zjarrefiksja është pa ujë për të shura zjarrin. Në lagjen nr. 14 në zonën e Shkozetit në orët e para të mëngjesit...

“Hendeku mes të pasurve dhe të varfërve po rritet”, paralajmërimi i FMN-së: Sinjal i rrezikshëm

Aktualitet

“Hendeku mes të pasurve dhe të varfërve po rritet”, paralajmërimi i FMN-së: Sinjal i rrezikshëm

Nga Deutsche Welle Hendeku midis të pasurve dhe të varfërve po rritet, brenda shumë vendeve dhe midis vendeve të botës. Pabarazia mund të çojë edhe në kriza ekonomike, paralajmëron FMN-ja. Pabarazia mund...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!