Presidenti Meta, politikani i vetëm që shfaqet në studiot televizive gjatë emergjencës së koronavirusit

Hënë, 23 Mars 2020 21:35

Që pas 9 marsit, ku në vend u konfirmuan rastet e para me koronavirus dhe vendosjes së rregullave të reja nga qeveria, nga ekranet u zhdukën politikanët.  Për shkak të frikës nga infektimi, shumica e intervistave me politikanë televizionet i zhvillojnë me telefon ose me lidhje ne “Skype”.

Ky rregull është thyer sot nga Presidenti Ilir Meta, i cili ka shkuar në studion e Eni Vasilit në Top Channel dhe nuk ka pranuar ta bëjë intervistën nga zyra apo nga shtëpia.

 

https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-300x200.jpeg 300w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-1024x682.jpeg 1024w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-768x512.jpeg 768w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-750x500.jpeg 750w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-1140x760.jpeg 1140w" sizes="(max-width: 1280px) 100vw, 1280px" data-pin-no-hover="true" style="box-sizing: border-box; margin: 5px 20px 1.25em 0px; padding: 0px; border: 0px; font: inherit; vertical-align: middle; max-width: 100%; height: auto;">

Modifikuar më Tuesday, 24 Mars 2020 11:17

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Aktualitet

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Një familje është goditur nga koronavirusi në lagjen “15 Tetori” në Fier. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se është infektuar një familje me 5 anëtarë, 4 prej të cilëve...

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Globi

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Policia ka arrestuar një person të stafit mjekësor për publikimin e një liste me emrat e qytetarëve që kanë testuar pozitivisht për COVID-19.Zyra e Prokurorisë në mal të Zi tha...

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Aktualitet

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Një qytetar është transportuar mbrëmjen e sotme në spitalin e Sarandës dhe që sipas familjarëve ishte dhunuar nga policia.Qytetari, i cili shprehet se është i afërmi i burrit të dhunuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!