Kanabizmi i vendit, akt thellësisht kriminal, platformë e njëjtë si ndarja e Kosovës

E mërkurë, 13 May 2020 18:40
Nga Bujar Nishani - 
 

Mafia ndërkombëtare dhe kontrolli i saj mbi politikën dhe shtetin shqiptar tashmë po shfaqet hapur !

Mafia ndërkombëtare pasi ja arriti të krijoi një narkoqeveri në Shqipëri, pasi degradoi dhe degjeneroi institucionin më të lartë të përfaqësimit të popullit shqiptar, Parlamentin, pasi hodhi bazat e një narkorregjimi, tashmë po pregatitet të ndërtoi imazhin ndërkombëtar të një narkoshteti për Shqipërinë.

Platforma antishqiptare e copëtimit të territoreve në Kosovë, “bosnjezimit” të Shqipërisë, rikrijimit të “Jugosllavisë së Re” me qendër Beogradin, tashmë pasohet me platformën për legalizimin e kanabisit fushave, kodrave e maleve të Shqipërisë.

 

Çirakët rrogëtar shqipfolës të Mafias ndërkombëtare janë hedhur në një propagandë të egër trushplarëse ndaj shqiptarëve.

Tezat e ; shërimit të sëmundjeve prej drogës, pasurimit të shqiptarëve prej kanabisit, zhvillimit të ekonomisë prej helmit, nuk janë veçse qesharake por thellësisht kriminale.

Helmimi i mijëra fëmijve të tyre është “përfitimi” i vetëm për familjet shqiptare, vrasjet dhe ekzekutimet mes grupeve rivale është “bisnesi” që do të shkëlqej mes nesh, zhdukja e çdo prodhimi agrobujqësor shqiptar është dhurata për pengmarrjen e ekonomisë së vendit.

Përfitimi do të jetë i madh, padyshim, por veç për Mafian dhe rroga të majme për çirakët e saj shqipfolës.

Jeta e fëmijve të shqiptarëve është nje “zero” me bisht për ta .

Eshtë koha t’ju japim vendin e merituar !

S’ka Mafie në botë që të dalë më e fortë se një popull i tërë.

Edhe kur Mafia ka në shërbim gangsterrë mbi kurrizin e popullit !

#TëNdryshojmëShqipërinë 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...