Lëvizja e Lulzim Bashës që nxori zbuluar Ramën

Saturday, 23 May 2020 10:35

24 oret e fundit kane qene te ngarkuara me deklarata dhe levizje politike, por edhe faktori diplomatik ka pasur nje dite te zene pasi edhe disa segmente qe deri diku kane besuar se krye rilindasi i ka seriozisht ceshtjet e reformave ndoshta kane arritur te marin dozat e para te zhgenjimit. Jo se levizjet mashtruse te Rames kane munguar, por maska ka rene dhe brutaliteti dhe mashtrimi i sektit kane kaluar cdo kufi.

Sot kryefjale te te gjtha deklaratave te politikes se brendshme dhe asaj diplomatike kane qene reformat ; reforma ne drejtesi dhe reforma zgjedhore. Per te dyja kryetari i sektit te rilindjes ka genjyer ne forma te vazhdueshme, ka luajtur brutalisht ne forme te vazhdueshme. Dhe sekti i tij ka arritur te beje shtetin prone private.
Pas prishjes se Teatrit Kombetar ku sadizmi i regjimit doli hapur dhe tronditi demokracite perendimore sekti i rilindjes dhe zvarraniket qe i sherbejne filluan te hidhnin ne treg tezat qe opozita do te braktiste edhe reformen zgjedhore dhe kjo perdorej si alibi per ta jo vetem ne denigrimin e metejshem te opozites, por qellimi final kapja e reformes dhe vjedhja e zgjedhjeve. Por me nje levizje prej politikani Lulzim Basha ishte i qarte ne qendrimin e tij ndaj pjesmarrjes se opozites ne kete reforme duke i qendruar keshtu jo vetem parimit te rrespektimit te institucioneve kur ato jane te ligjshme por edhe duke plotesuar kushtin numer 1 te Bundestagut Gjerman per ceshtjen e integrimit," Hartimi i Reformes dhe Implementimi I saj".
Lulzim Basha ja dogji kartat ne tavoline Rames dhe enturazhit te tij dhe te gjithe atyre qe ne vitet e ketij regjimi te zi nuk kane pare as drogen e as krimet e rilindjes por kane goditur vetem opoziten.Pas kesaj levizje u pa dhe reagimi i faktorit nderkombetar qe mbeshteti liderin e opozites .

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

Globi

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

  Protestuesit u përleshën sërish me policinë në disa shtete amerikane, për të katërtën ditë radhazi, lidhur me vrasjen e një afro-amerikani të paarmatosur gjatë një arrestimi nga policia në Minneapolis...

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Aktualitet

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Tërmeti godet Greqinë, dy lëkundje të forta tmerrojnë qytetarët në orët e mëngjesitLëkundje tërmeti janë ndjerë në Korçë.Lëkundjet janë ndjerë 7 km në veri të Korçës dhe magnituda ka qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!