Kur PS drejtohej nga profesorët.Mesazhi i Namik Dokles për socialistët

Hënë, 01 June 2020 08:30

Ish-deputeti i PS-së, Namik Dokle, një emër i njohur i së majtës dhe politikës shqiptare, ka sjellë sot në vëmendjen kohën kur Partia Socialiste kishte brenda saj profesorë dhe akademikë. Dokle ka publikuar një foto me dy miqtë e tij të vjetër, doktor Sabit Brokajn dhe Ismail Lleshin, që dy kanë qenë ish-deputetë të PS-së, në fillimet e pluralizmit dhe të themelimit të PS-së.

“U çmalla me dy bashkëthemelues të Partisë Socialiste, profesorët Sabit Brokaj dhe Ismail Lleshi. Në kryesine e parë të PS, me shumë se gjysma e anëtarëve të saj kishin titullin profesor. Dhe një profesor mbi profesorët: Dritero Agolli”, shkruan Dokle.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!