Berisha:Ndryshim dramatik i qëndrimit të PE-së për hapjen e negociatave.

Premte, 19 June 2020 18:22

Nga Sali Berisha -

Nga miratim për hapjen e negociatave pa kushte në katër rezolutat e përvitshme të mëparshme, rezoluta e mbrëmshme voton që Shqipëria të plotësojë 15 kushte para se të hapë negociatat me BE.

Miq, për katër vite me radhë Parlamenti Europian ka votuar katër rezoluta, në të cilat i kërkohej Këshillit të Ministrave të BE hapja pa kushte e negociatave me Shqipërinë.

Kurse dje pasdite Parlamenti Europian votoi me 388 vota pro dhe 280 kundër për 15 kushte që duhet të plotësojë Shqipëria për hapjen e negociatave me BE.

Ky ndryshim dramatik i Parlamentit Europian është rezultat i dhunimit, shkatërrimit me ligje, vendime dhe qëndrime nga Edvin Hajduti dhe narkoshteti i tij normave, parimeve dhe standardeve europiane dhe ndërkombëtare çdo javë e muaj.

Parlamenti Europian e detyrua të ndryshoje dramatikisht qëndrimin e tij dhe të votojë plotësimin e 15 kushteve për hapjen e negociatave me Shqipërinë sepse:

1-Shqipëria është sot i vetmi vend në Europë pa shtet ligjor, madje i vetmi vend në botë me sistem drejtësie të dekapituar dy shkallësh.

2-Shqipëria është vendi i vetëm në Europë që zhvillon zgjedhje moniste dhe në të cilin rezultatin e caktojnë bandat qeveritare të krimit të drogës.

3-Shqipëria është shpallur rëndom në media si narkoshteti i vetëm në Europë.

4-Shqipëria qëndron në krye të listës së zezë për shtypjen e lirisë së fjalës dhe mediave.

5-Shqipëria qëndron në çatinë e botës për korrupsionin në të gjitha nivelet e narko-shtetit.

Si përfundim, mund të themi të dashur miq se për të gjitha këto me Edvin Drogën (medicinale) Shqipëria ka zero shanse për hapjen e negociatave me BE.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!