Komisioni i Kalit të Trojës është shërbim ndaj Beogradit.

Saturday, 14 November 2020 13:10

Pa asnjë ekuivok në tetë vitet e qeverisjes së sektit të rilindjes ,Serbisë i është bërë shërbimi më i madh dhe Kosovës dëmi më i madh . Faktet flasin vet, që nga skenari i famshëm i Rusisë dhe Serbisë për shkëmbimin e territoreve dhe deri tek heshtja për deklaratën për luftë të mikut të Ramës, Vuçic.
Kanalet diplomatike dhe shërbimet e inteligjencës që merren me kte çështje e dinë shumë mir qe plani për copetimin e Kosovës nën petkun e shërbimeve të territoreve është një plan i Rusisë dalë nga tryeza e ministrit të jashtëm të saj Sergej Lavrov.

Serbia pa dyshim që e përqafoi me entuziazëm siç do të përqafonte çdo plan që cënonte sovranitetin tokesor të Kosovës.
Por më me zell punuan çiraket e Serbisë në Tiranë e Prishtinë . Asnjëherë ndonjë kryeministër shqiptar apo politikan shqiptar nuk ka treguar kurrë kaq shume arrogancë e dashakeqesi si ndaj Kosovës ,liderve të saj.

Rama dhe sot e kesaj ditë hesht për deklaratën për luftë të Vuçic edhe pse ka folur Nato e Bashkimi Europian ,por ndërkoh nuk vonoi për një iniciativë të turpshme siç eshte ajo e komisionit të këtij parlamenti sharlatanesh për një çështje që njollos UÇK dhe faktorin shqiptar në Ballkan ; raportin e Dick Marty.

Por nacionalizmi i rremë është streha e maskarenjve.Kete strehë ka gjetur sekti i rilindjes dhe kllounet e parlamentit dhe nuk ka lidhje fare me Lulzim Bashën . Ai thjesht është shërbimi i rradhës ndaj Beogradit dhe tradhëtia tjeter kombetare.

Modifikuar më Diel, 15 November 2020 15:28

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Politikë

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër! ➡️Pak për "pasojat e Tërmetit" dhe krekosjen prej mashtruesash të atyre që e kanë detyrë të...

Mjerimi me emrin RILINDJE

Politikë

Mjerimi me emrin RILINDJE

Nga Arjan Kllomollari:Mjerimi me emrin RILINDJE:Mjerim i ulur kembekryq ne sofren e pabuke te cdo shqiptari.Dhe si nje mik i paftuar, barkderr vazhdon vazhdon te gllaberoje cdo therrime te saj.Mjerim...

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Kronikë

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Tragjedi në një familje shqiptare që jeton në Greqi. Flakët e zjarrit që përfshinë banesën ku jetonte çifti shqiptar me tre fëmijë, i kanë marrë jetën djalit të madh të...