Nipi i Spiro Kolekes sulmon nipin e Kosovës

Saturday, 14 November 2020 10:14

 

Mbrëmë, gjatë intervistës së tij lideri opozitës Lulzim Basha iu përgjigj me të vërtetat e pamohueshme, shpifjeve dhe gatimeve me shije serbe të rilindjes.Ai i shpreh se është nip Kosove."Jam rritur me tregimet e dhimbshme të masakrave serbe. Kam kontribuar për shtetin e Kosovës, për Rrugën e Kombit etj. Gjyshi im ka ikur nga Kosova nga masakrat serbe, ndërsa gjyshi i tij në të kohë Spiro Koleka shkonte në ish-Jugosllavi".

Por kush e sulmon Lulzim Bashën ? As me shume e as me më pak ,por nipi i Spiro Kolekes, një prej figurave më të urryera të regjimit komunist.
Dhe kjo nuk është rastësi.Në politik nuk ka rastesi. Rilindja erdhi me të gjitha burimet njerëzore të marra nga diktatura ; bije e bija , nipër e mbesa, të gjithë të rikthyer me në krye nipin e Spiro Kolekes .Prandaj edhe droga është sheshit , varfërimi i shqiptarëve me i egri në këto 30 vite ,dhuna ndaj tyre,ajo reale dhe verbale ndër më të ashprat dhe me Kosovën po ndodhin këto që po ndodhin .

Akuzat e neveritshme ndaj Lulzim Bashës nuk janë gjë tjetër vetëm një fresk që rilindasit i bëjnë shërbimit sekret serb.

Modifikuar më Saturday, 14 November 2020 20:53

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Politikë

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër! ➡️Pak për "pasojat e Tërmetit" dhe krekosjen prej mashtruesash të atyre që e kanë detyrë të...

Mjerimi me emrin RILINDJE

Politikë

Mjerimi me emrin RILINDJE

Nga Arjan Kllomollari:Mjerimi me emrin RILINDJE:Mjerim i ulur kembekryq ne sofren e pabuke te cdo shqiptari.Dhe si nje mik i paftuar, barkderr vazhdon vazhdon te gllaberoje cdo therrime te saj.Mjerim...

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Kronikë

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Tragjedi në një familje shqiptare që jeton në Greqi. Flakët e zjarrit që përfshinë banesën ku jetonte çifti shqiptar me tre fëmijë, i kanë marrë jetën djalit të madh të...