Pse hesht Rama për deklaratën e Vuçic për luftë?

Saturday, 14 November 2020 10:12

 

Një fjalë e vjetër popullore thotë ,'e vërteta zhytet, por nuk mbytet ',kështu, ditë pas ditë po dalin në pah rolet dhe misionet e të gjithë atyre që u përzjenë në lojën e rrezikshme të copëtimit të Kosovës dhe territoreve të saj ,por një ngjarje tjetër e ka përshpejtuar edhe më shumë evidentimin e atyre që shiten Kosovën dhe gjakun e bijeve të saj.

 

Deklarata; Deklarata e Vucic për luftë ,
reagimet kanë qene të menjëhershme nga drejtues të lartë të Kosovës dhe institucioneve të saj, dhe në Shqipëri. Por kryeministri i Shqipërisë ,miku i Vucic ,Edi Rama nuk e ka hapur gojën ,as nuk ka guxuar .
Vetë NATO ka qenë shumë e qartë duke deklaruar se : 'Misioni i KFOR-it [në Kosovë], i udhëhequr nga NATO-ja, mbetet plotësisht i përqendruar në zbatimin e mandatit nga Kombet e Bashkuara, për të ofruar siguri dhe liri të lëvizjes për të gjitha komunitetet në Kosovë”.

“Ne gjithashtu vazhdojmë të mbështesim dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, me ndihmën e BE-së, si zgjidhje të vetme të përhershme politike për stabilitetin në Kosovë dhe në rajonin e gjerë të Ballkanit Perëndimor”.

 

Por edhe pas reagimit të Natos , Rama prapë ka heshtur . Ministrja e jashtme e Kosovës me të drejtë, ministrin e Millosheviçit e quajti klysh të Rusisë se deklarata ishte thirrje për luftë në Ballkan , prapë Rama heshti . E vërteta e tradhëtisë po zbërthehet ditë pas dite ,ore pas ore .

Modifikuar më Diel, 15 November 2020 15:27
Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...