Kim Mehmeti: Nga të gjitha rekomandimet, shqiptarët dëgjuan Vuçiçin dhe votuan Ramën

E mërkurë, 28 Prill 2021 13:14

 

Analisti Kim Mehmeti, tha se në këto zgjedhje shqiptarët më shumë se kritikat, rekomandimet, dëgjuan Vuçiçin që u kërkoi të votonin për Edi Rama.

“Më beso edhe pse tingëllon e pabesueshme se cilado qoftë qëndrimi, mua nuk më intereson PD apo PS, mua më intereson Shqipëria e fortë. Unë mendoj që me këtë fitore të piktorit Shqipëria ka humbur duke matur se si ka qenë sjellja e tij në të shkuarën.
Dhe nuk e di ça do ndodhë në të ardhmen por edhe me tej, por di se do mbetet në duart e Rilindjes që më të rëndësishme kanë partinë sesa shtetin, dhe kur shteti është në shërbim të partisë dhe jo partia në shërbim të shtetit.
Pra kur Shqipëria është në shërbim të Rilindjes dhe piktorit. Të jem pak cinik. Të gjitha vërejtjet, rekomandimet, kritikat, më i vlefshëm ngeli rekomandimi i Vuçiçit që shqiptarët të votojnë për piktorin dhe jo opozitën.
Dhe ai është më i kënaquri për fitoren e piktorit”,– tha Mehmeti

Modifikuar më E mërkurë, 28 Prill 2021 13:16

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

Politikë

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

  Fatbardh Kadilli shpalli i pari ambicien për të marrë kreun e PD-së por në zgjedhjet e të dielës u rendit i fundit ndër katër kandidatët. Para mediave, ai tha se zgjedhjet...

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

Politikë

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

  Nga Erisa Xhixho/ Një parlament ilegjitim, jopërfaqësues, njëpartiak, i cili duhet të ishte shpërndarë 1 muaj para zgjedhjeve ngre një komision hetimor në kundërshtim me ligjin dhe merr një vendim antikushtetues...

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

Politikë

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

  Deputetja Fatjona Dhimitri u shpreh kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Në fjalën e saj në Kuvend, ajo nuk i kurseu akuzat në drejtim të socialistëve ndërsa e cilësoi këtë...