Nesho: Erdogan po çon Turqinë drejt tiranisë, këtu nuk vjen era perëndim

E Enjte, 20 Janar 2022 22:21

 

Diplomati Agim Nesho, i ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, komentoi vizitën e Erdoganit në Shqipëri.

Nesho thekson se Erdogan po çon Turqinë drejt tiranisë, duke shtuar se këtu nuk vjen aspak era perëndim.

“Erdogani po çon Turqinë drejt tiranisë, këtu nuk vjen era perëndim. I duhet bërë paraprirë kësaj gjendjeje, se mos jemi shumë vonë.

Rol-modeli i Ramës është modeli Erdogan. Mënyra si sillet me institucionet, me PPP është model i marrë. Ky është një gabim edhe i diplomatëve të huaj, që do të kuptojnë më vonë problemet që do ketë ky raport i çmendur mes Ramës e Erdoganit”, u shpreh Nesho

Modifikuar më E Enjte, 20 Janar 2022 22:23
Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...