'E ka bosi i drogës dhe basteve'/ Bushati: Ja krimi i madh në Tiranë

Premte, 04 November 2022 08:37

 

Analisti Andi Bushati thotë se çdokush në Tiranë e di se kullat u përkasin bosëve të drogës dhe basteve. Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Bushati u shpreh se problemi më i madh, është se Tirana po ‘vritet’ nga ndërtimet.

“Është puna të flasim me fakte, prandaj përmendim këtë raport, që është GIZ-i gjerman, është ministria e Jashtme e Norvegjisë, financues që nuk mund të gabojë në këto përmasa.

 

Po folëm pa fakte, nuk ka njeri në Tiranë që nuk e di që ajo kulla atje është e filan bosi droge, kjo kulla këtu është e filan bosi të basteve.

 

Por, prapë nuk e kam te pastrimi i parave, është një krim shumë i madh, por kur e shikon afatgjatë, është i kapërcyeshëm.

Problemi është çfarë po bëjmë me këtë qytet, ne po vrasim një qytet."-theksoi ai.

Modifikuar më Diel, 06 November 2022 13:19
Login to post comments

Lajmet e fundit

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

Politikë

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

  Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dënoi dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës një ditë më parë në protestën e opozitës. Për News24, ajo u shpreh...

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

Politikë

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

  Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela në një reagim në Facebook, është ndalur tek sulmi ndaj kreut të PD Sali Berisha të ndodhur...

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

Politikë

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

  Gazeta më e madhe gjermane, BILD, publikoi një shkrim të gazetarit të njohur, Peter Tiede, për sulmin ndaj kreut të opozitës shqiptare, Sali Berisha. Tiede shkruan se Berisha u sulmua nga...