Nga Sali Berisha /Me Vjolën 'e mirë' që vjedh qytetarët, por ngroh xhepat e Lal Lekut dhe qeveritarëve të tjerë

E Enjte, 29 December 2022 14:57

 

Nga Sali Berisha - 14:35, 29/12/2022

Vjola Sterjo apo siç e thërriste me përkedheli Erion Veliaj, zyrtaren e vet, tek pozonte ëmbëlsisht në foto me të, u arrestua mbasi kishte vjedhur me mashtrim qindra e mijëra euro qytetarëve dhe biznesmenëve në Korçë dhe rrethe të tjera të vendit dhe sigurisht kishte ndarë trofenë e saj me eprorët e saj në qeveri apo në bashkinë e Tiranës.

Ajo, duke shfrytëzuar lidhjet e saj të ngushta me ministra dhe zyrtarë të tjerë të lartë dhe postet e larta që mbante vet në administratën e Rilindjes si drejtoreshë e Mjedisit në bashkinë e Tiranës, drejtoreshë në Ministrinë e Turizmit dhe të Mjedisit dhe së fundmi drejtoreshë në Agjensinë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit ishte shndërruar në një gjobëvënëse të pangopur duke u premtuar viktimave të saj grante, fonde, kredi të buta deri në 1-2 milionë euro nga agjencitë qeveritare kundrejt një ryshfeti që arrinte sipas rastit edhe në 160 mijë euro.

Vjola e mirë e Erion Velisë është motra e nënkryetarit të bashkisë së Pogradecit, që është njëkohësisht drejtor i ndërmarrjes së Ujësjellës- Kanalizimeve. Ajo i përkiste gjithashtu grupit kriminal të patronazhistëve, terroristë të kuq.

 

Vjola e mirë është simotër e trafikantit të Taulant Ballës, Mehmet Grecës - person i burgosur 7 vite në Britani për trafikun e 40 kg kokainë dhe që u kap me euro, karta identiteti dhe lista në makinë me datë 21 prill 2021 në vendin ku u vra Pjerin Xhuvani.

Ajo është simotër e patronazhistit trafikant Ndriçim Harka, të arrestuar si drejtues i një grupi të trafikut të kokainës në Gjermani, rasti i Vjolës së mirë të Erjon Velisë.

Si përfundim, regjimi i Ramës, Taulantit, Damjanit, Belindës, Vjolave, Grecëve, Harkave, është një kalbësirë kriminale që duhet përmbysur sa më parë.

(Foto të marra nga Lapsi.al)

Login to post comments

Lajmet e fundit

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Kulturë

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Elena Kadare në 87-vjetorin e lindjes së bashkëshortit të saj ka ndarë disa momente nga jeta e tyre së bashku, ndërsa ka folur gjithashtu edhe për rikthimin e tyre në...

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Politikë

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Pedagogu Pano Soko ka qene i ftuar dje ne emision Top Story ne Top Channel ku ka folur edhe per ngjarjet e fundit te aktualitetit politik dhe nder te tjera...

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...