Bushati sulmon deputetët e Alibeajt: O pazarxhinj të ndyrë si ata të ‘kërporatave’

Premte, 13 Janar 2023 08:37

 

Analisti Andi Bushati i ka cilësuar pazarxhinj deputetët demokratë që mbështesin Alibeajn, të cilët siç tha janë zgjedhur në Kuvend me votat e demokratëve dhe nuk po i përfaqësojnë.

Në emisionin Now në Euronews Albania, Bushati u shpreh se keqardhja më e madhe është që këta deputetë, që sipas tij s’e meritojnë të jenë në kuvend, përbëjnë afro gjysmën e përfaqësuesve të demokratëve.

“Më e keqja është se këta janë gjysma e deputetëve që po dalin ca langaraqë, pazarxhinj më të ndyrë se ajo e ‘kërpëratave’. Do respektoja çdo njeri që do thoshte nuk është Berisha e ardhmja e opozitës. Por këta janë vemje, nul, janë njerëz që nuk mund të diskutohen politikisht dhe këta përbëjnë gjysmën e deputetëve. Janë langaraqë, janë plehra, s’meritojnë të jetë aty, hanë bukën e njerëzve që kanë ngrënë dru kot”, tha Bushati.

Modifikuar më Premte, 13 Janar 2023 15:47
Login to post comments

Lajmet e fundit

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Kulturë

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Elena Kadare në 87-vjetorin e lindjes së bashkëshortit të saj ka ndarë disa momente nga jeta e tyre së bashku, ndërsa ka folur gjithashtu edhe për rikthimin e tyre në...

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Politikë

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Pedagogu Pano Soko ka qene i ftuar dje ne emision Top Story ne Top Channel ku ka folur edhe per ngjarjet e fundit te aktualitetit politik dhe nder te tjera...

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...