Kryeministria – bandë e frikshme për buxhetin

Tuesday, 24 Prill 2018 15:50

Nga Fahri Balliu

833 persona paguhen sot në Kryeministri. Madje qeveria me një vendim të fundit të saj e shtoi numrin dhe kjo bën që buxheti i shtetit të fillojë të shkatërrohet që në burim.

Gjithë kjo armatë e paimagjinueshme është e lidhur me faktin që qeveria mendon punësimin, si blerje të familjeve për votim.

Dhe burimet njerëzore i shikojnë si thellim të energjisë politike për zgjedhjet.

Nga ana tjetër, kjo është një qerasje e pafundme për të tërë të papunët që dalin nga mungesa e investimeve.

Pra, buxheti i shtetit e merr frakturën që në Kryeministri dhe shkon krejt si një lumë që derdhet pa asnjë funksion, veç harxhimit.

Se si është ndërtuar nga pikëpamja ligjore kjo pjesëmarrje masive në Kryeministri, i përket një auditi të sotëm dhe të ardhshëm që të zbulojë funksionin e secilit prej këtyre minjve që hanë drithin e hambarit për Shqipërinë./55News.al/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...