Një konflikt i padëgjuar tek “Rilindja”

Tuesday, 24 Prill 2018 14:23

Nga Fahri Balliu

Për herë të parë është shfaqur në administratën shtetërore të ndërtuar nga “Rilindja” një konflikt i padëgjuar dhe që nuk ka ekzistuar më parë.

Ky konflikt e ka pasuruar luftën e brendshme shpesh normale për shkak të pikëpamjeve të ndryshme, zellit ose frenimit të punëve, zilive njerëzore.

Tani kemi një konflikt të ri. Duke qenë se ligji e lejon tashmë homoseksualizmin, “Rilindja” i ka pasuruar burimet njerëzore me individë të këtij orientimi.

Deri këtu administrata dhe “Rilindja” kanë bërë një zbatim të ligjit.

Sigurisht me një zell shumë serioz i kanë dhënë prioritet këtyre të fundit.

Kjo ka nxitur një betejë midis traditës së vjetër kur në administratë shkëlqenin çupat dhe gratë e bukura.

Tani kemi një përplasje midis dy rrymave, e cila po e pasuron serinë e konflikteve dhe po i jep fizionomi një pjese të mirë të “Rilindjes”./55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 14:49

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...