×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Pylli mafioz i Erion Veliajt 

Tuesday, 24 Prill 2018 14:11

Nga Fahri Balliu

Përveç shterpësisë intelektuale dhe paaftësisë  për të gjeneruar projekte dhe fantazi në menaxhimin e Bashkisë, Erion Veliaj, ka ndërtuar një aferë financiare për veten e tij dhe grupin me të ashtuquajturën iniciativë sovjetike të pyllëzimit të Tiranës.

Kronikat e lodhshme, të mërzitshme,  deri në qesharake të tij, me paraqitjet skematike në ekran nuk thonë gjënë më themelore. Ku blihen këto pemë që ky mbjell? Sa kushtojnë dhe cili është plani i biznesit?

Trajtimi ekstremisht nën formën e një iniciative komuniste pa faturën e këtij “misioni” është një veprim mafioz.

Këtu nuk dalin firmat që i shesin këto pemë, nuk dalin çmimet dhe format e blerjes, nuk dalin as kriteret tenderuese.

Dhe ky për të gjitha fshihet pas mos përmendjes dhe mobilizimit ushtarak të fondeve që në themel kanë spekulimin financiar.

Nuk mundet pa faturën financiare të kemi iniciativë të ndershme dhe të vërtetë. Sigurisht Veliaj si nxënësi më i mirë i skemës së vjedhjes tradicionale të Ramës, i ka bërë të gjitha përpjekjet që të mbetet jashtë auditimit financiar, sepse marifeti i fitimit ndodhet jashtë Bashkisë.

Por autoriteti i tij si Kryetar Bashkie, është pronë e publikut.

Në këto kushte prokuroria, Kontrolli i Lartë i Shtetit dhe auditet e tjera publike duhet ta inspektojnë këtë pyll mafioz të Veliajt.

Dhe sigurisht, do të dali falsiteti i numrave, i shifrave, do të dali burimi dhe përfundimi i financave./55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 14:39

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...