Një kopje e raportit të DASH-it t'i jepet Vlahutinit

Tuesday, 24 Prill 2018 14:05

Nga Fahri Balliu

Kur lexon raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit që i ka bërë një skaner gjithë megakorrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri, habitesh me veprimtarinë publike të ambasadores së BE-së, Romana Vlahutin.

 

Pa hyrë problemit të saj me vilën ku banon me korrupsion dhe për të cilën shtypi belg e trajtoi jo pak herë, vihet re se kjo ambasadore  më shumë se një e tillë, është një zëdhënëse e qeverisë.

 

Për Vlahutinin nuk ka Ilir Beqe, Saimir Tahir, kanabis, drogë etj.

 

Prandaj do të ishte e udhës që një kopje e DASH-it t’ia dorëzojnë Vlahutinit./55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 15:21

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...