Hetimet për Tahirin të shkojnë tek Rama, jo në Gjorm

Tuesday, 01 May 2018 20:17

Lajmi se hetimet për hetimin e Tahirit janë zhvendosur në Gjorm të Vlorës krijojnë një përplasje logjike, sepse pikësëpari kjo nënkupton një largim nga Tirana, bash aty ku qëndron “arma e krimit”, Kryeministri Edi Rama.   

Çështja Tahiri është e thjeshtë dhe nuk mund të trajtohet sikur po gjejmë ndonjë gjilpërë në kashtë apo si një çështje që kërkon zgjidhjen nga ndonjë Sherlock Holms. Implikimi i tij në narko-trafik me kushërinjtë e tij Habilajt është i provuar katërçipërisht, madje qysh tek sedilja e makinës së vet me targë AA003GB për të vijuar me zbardhjet e regjistrimeve të Habilajve nga “çunat” e policisë italiane.

Po aq sa ka dalë zbuluar Tahiri aq cullak ka dalë edhe Rama, marrë parasysh faktin se, mirë që droga është prodhim i Tahirit, por Tahiri nga ana tjetër është prodhim i Ramës. Ky “farë droge” u vendos në krye të Ministrisë së Brendshme nga Edi Rama me këtë detyrë të posaçme, pikërisht për të kanabizuar Shqipërinë dhe për ta hedhur atë në rrjetin e karteleve të kokainës së Amerikës Latine.

Nga ana tjetër, Prokuroria ka një varg provash vendimtare që e lidhin Edi Ramën me Tahirin, dhe këtu përfshihen përmbajtjet e atyre deklaratave të tija se Tahiri është” ministri më i mirë i qeverisë” dhe koha e bërjes së tyre, në momentet kur në Shqipëri ranë avionë me drogë, u kapën dhjetra tonelata kanabis, kur u zbulua fabrika e kokainës së Xibrakës madje edhe në orët e para të arrestimit të Habilajve në Itali.

Prandaj, hetimet nuk duhet të humbasin kohë në Gjorm apo gjetkë, por të shkojnë e të kapin vet “armën e krimit”, Edi Ramën!

Modifikuar më E mërkurë, 02 May 2018 18:20

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Jamarbër Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino

Politikë

Jamarbër Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino

  Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka ngritur dhjetë pyetje publikisht për SPAK në lidhje me skandalin e vjedhjes së tokës së një gjimnazi nga botuesi dhe...

Artisti feston ditëlindjen/ Luan Rama uron me bejte Bashkim Alibalin: Kënga jote gëzim jete, këndofsh si djalë dhe njëqind vjet!

Politikë

Artisti feston ditëlindjen/ Luan Rama uron me bejte Bashkim Alibalin: Kënga jote gëzim jete, këndofsh si djalë dhe njëqind vjet!

  Këngëtari i mirënjohur shkodran Bashkim Alibali feston sot ditëlindjen dhe një urim i veçantë i është bërë nga zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama. E duke qenë në Shkodër, ai ka zgjedhur...

LSI, Durrës: Më 25 prill Durrësi do t’i thotë “JO” sektit korruptiv të rilindjes dhe shkelësit do përballen me drejtësinë

Politikë

LSI, Durrës: Më 25 prill Durrësi do t’i thotë “JO” sektit korruptiv të rilindjes dhe shkelësit do përballen me drejtësinë

  Lëvizja Socialiste për Integrim, Durrës, i bën thirrje SPAK-ut dhe Prokurorisë Durrës, të vënë përpara drejtësisë abuzimin në dëm të banorëve të lagjes 4 në Durrës. Në një postim në Facebook...