Jo vetëm ndjesa... Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit në MB, bashkë me zëvendësen e tij, paska pritur sot…
  Prof. Dr. Aurel Plasari, studiues Luigi Soreca paguhet si një eurokrat. Kujtojnë që këtu kanë gjetur një popull që…
Nga Jorida Tabaku -    Për shtatë vjet me radhë banda ne pushtet ka goditur ekonominë dhe xhepat e shqiptarëve. Paketat fiskale…
Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka ngritur dhjetë pyetje publikisht për SPAK në lidhje me skandalin…
Në Shqipëri, palët politike arritën mbrëmjen e së premtes marrëveshjen për reformën zgjedhore, ndërsa shumica pranoi të tërhiqej nga një…
Bejtja: Rama nuk ka se ç’të jap më si kryeministërA do të mundë të fitojë Edi Rama një mandat të…
Reforma Zgjedhore, zero! U kthye prapë te dosja nr.313Edi Rama me ato që tha sot në Kuvend dhe te Fevziu…
Ish-presidenti flet për situatën e COVID-19: Rama mori kompetencat e grupit të ekspertëve. Më trishton fakti…Ish-presidenti Bamir Topi mbështet qëndrimet…
  Nga Luçiano Boçi. Ngjarja shokuese e përdhunimit të një nxënëse 15-vjeçare nga roja i shkollës dhe bashkëmoshatarë të saj,…
Nga Qemal SAKAJEVA Paralelizmi mund të jetë ky: SHBA u godit tmerrësisht keq nga “Virusi kinez”, siç e përcaktoi Tramp…
Banka Boterore, Shqiperia e fundit ne Rajon dhe pa asnje perpspektive per Kapacitetet e Sistemit Shendetesor!!Sipas studimit te fundit te…
Kush është “Antifa”, grupi radikal i krahut të majtë që qeveria Trump e identifikon si përgjegjësin kryesor për dhunën në…

Lajmet e fundit

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Lifestyle

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç ka vlerësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duke thënë se çdo kush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar me suksesin që ajo...