Nga Mark MarkuEdi Rama na ka sfiduar hapur. Në orët e para të mëngjesit teksa ka shembur godinën e…
  Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka reaguar ashpër ndaj shembjen së Teatrit Kombëtar me urdhër të Edi Ramës dhe…
Mediat italiane i kanë kushtuar një rëndësi të veçantë shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë. Së pari, për faktin se…
Jehona e ngjarjeve të sotme në Tiranë, ku në orët e para të mëngjesit, qeveria arriti të shembë Teatrin Kombëtar,…
Sot ne kete dite te rende te vdekjes se demokracise dhe vulosjes me dhune dhe gjak te diktatures nuk kishin…
Nga Sali Berisha - Të dashur miq, në një akt antikombëtar, bastardi i bllokmenëve hoxhist antishqiptar kreu në terrin e…
Nga Lindita Metaliaj Sot qytetaret ne te gjithe Shqiperine, pyesin se pse Edi Rama vazhdon te rrije ende kryeminister? Pse qeveria…
Donald Trump po i ushtron presion Kryetarit të Gjykatës së Senatit Lindsey Graham për të thirrur ish-presidentin Barack Obama ,për…
Dënoj me forcë sjelljen joprofesionale, shproporcionale dhe të dhunshme të disa punonjësve të Policisë së Shtetit ndaj një të mituri,…
Nga Klodian Tomorri - 16/05/2020Pas asaj videos së djeshme, Kryeministri, Ministri i Brendshëm dhe Drejtori i Policisë mjafton t’i bëjnë…
Nga Kastriot Islami - 16/05/2020 Të gjitha shenjat e faktojnë qartas: I sëmurë rëndë nga humbja e pushtetit. Sëmundja duket…
Nga Namir Lapardhaja - 16/05/2020Si zakonisht, qeveria nuk zhgënjeu edhe këtë herë. Ajo i kundërvuri qëndrestarëve të Teatrit një listë…

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...