Nga Artan Fuga - 21/06/2020Qytetarja Besa Shahini sipas mediave dhe rrjeteve sociale me emrin e saj ka deklaruar se mbi…
Ne televizionin Fox News i derguar special i Presidentit Trump per Kosoven Richard Grenell sqaroi se çështja e shkëmbimit te…
  DW: Sherri zhvendoset në korrik. Ç’po ndodh me BE-në e goditur nga koronavirusi, Merkel flet për kompromisAjo për të…
Nga Sali Berisha - Nga miratim për hapjen e negociatave pa kushte në katër rezolutat e përvitshme të mëparshme, rezoluta…
  Ish-Presidenti Bujar Nishani deklaron se situata në Shqipëri është më e keqe se në vitin 1997. I ftuar në…
Nga Qemal SAKAJEVA Një shqiptar, por jo vetëm shqiptarët; një ballkanas, por jo vetëm ballkanasit; një europianolindor, gjithashtu;  pra njerëz…
  Nga Andi Bushati Prej kohësh tek kundërshtarët e tij më të egër dhe tek gazetarët e tij më kritikë,…
Projekti për ndalimin e koalicioneve parazgjedhore dihet se është një ide rilindase dhe jo kërkesë e deputetëve “opozitarë”. Ata që…
NGA ANDI BUSHATI Edi Rama ka angazhuar gjithë llumin e parlamentit shqiptar, kundër marrëveshjes me trysni ndërkombëtare që u arrit…
Një muaj më parë, mediat vendase dhe ato ndërkombëtare, gazetarë, personalitete politike, organizata të Shoqërisë Civile në Shqipëri dhe jashtë…
Grupi Parlamentar i Partive Popullore Europiane ka dalë sot sërish me një deklaratë në websajtin zyrtar që të nxjerrë në…
Nga Artan Fuga - 13/06/2020Mos të mendojë kush që maturantët protestojnë dhe janë të pakënaqur thjesht për cilësinë e pyetjeve…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!