Nga Kim Mehmeti    Lexova diku se Kryetari i Pejës paska shpërfaqur dyshime se vetë Policia e Kosovës vendos armatim…
        Kryetari i Partisë Demokratike, lideri i opozitës Sali Berisha, e ka përshëndetur sot fitoren e partive të…
    Në Shqipëri, ka marrë fund përplasja e gjatë mes palëve në Partinë Demokratike se kush e përfaqësonte atë…
      Pas vendimit të Apelit për vulën dhe logon e Partisë Demokratike ka reaguar me një shënim në…
    Lideri i opozitës, Sali Berisha ka nderuar sot 25-vjetorin e lirisë së Kosovës. ‘Ne nderojmë sot 25-vjetorin e…
Nga Andi Bushati   Në mes të vorbullës me shkrime dhe kronika limonatë për mrekullitë e turizmit shqiptar, investigimi i…
Nga Armand Shkullaku   Qëndrimi aspak proporcional i disa ambasadorëve, mes batërdisë që ka ndodhur në bashkinë e Tiranës dhe disa…
Nga Boldnews.al   Gjenerali i karabinierëve, Fabrizio Lisi, i cili ka mbajtur edhe postin e shefit të Interpolit Italian në Shqipëri,…
Nga Kim Mehmeti:   Ja, së fundmi edhe dokumentari i RAI3 që tregon atë që e dinim, por që shtireshim se…
Agjencia e Brukselit, EurActiv, i bën jehonë rezultateve zgjedhore në Shqipëri. “Edhe pse votat janë numëruar gjatë natës, vetëm një…
Nga Andi Bushati - Një pjesë e vogël e makinerisë së manipulimit të këtyre zgjedhjeve do të zbardhet në ditët…
BBC Ne po dëgjojmë gjëra të ndryshme nga agjenci të ndryshme lajmesh.      Agjencia shtetërore e lajmeve, Anadolu, e…

Lajmet e fundit

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...