Mediat italiane i kanë kushtuar një rëndësi të veçantë shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë. Së pari, për faktin se…
Jehona e ngjarjeve të sotme në Tiranë, ku në orët e para të mëngjesit, qeveria arriti të shembë Teatrin Kombëtar,…
Sot ne kete dite te rende te vdekjes se demokracise dhe vulosjes me dhune dhe gjak te diktatures nuk kishin…
Nga Sali Berisha - Të dashur miq, në një akt antikombëtar, bastardi i bllokmenëve hoxhist antishqiptar kreu në terrin e…
Nga Lindita Metaliaj Sot qytetaret ne te gjithe Shqiperine, pyesin se pse Edi Rama vazhdon te rrije ende kryeminister? Pse qeveria…
Donald Trump po i ushtron presion Kryetarit të Gjykatës së Senatit Lindsey Graham për të thirrur ish-presidentin Barack Obama ,për…
Dënoj me forcë sjelljen joprofesionale, shproporcionale dhe të dhunshme të disa punonjësve të Policisë së Shtetit ndaj një të mituri,…
Nga Klodian Tomorri - 16/05/2020Pas asaj videos së djeshme, Kryeministri, Ministri i Brendshëm dhe Drejtori i Policisë mjafton t’i bëjnë…
Nga Kastriot Islami - 16/05/2020 Të gjitha shenjat e faktojnë qartas: I sëmurë rëndë nga humbja e pushtetit. Sëmundja duket…
Nga Namir Lapardhaja - 16/05/2020Si zakonisht, qeveria nuk zhgënjeu edhe këtë herë. Ajo i kundërvuri qëndrestarëve të Teatrit një listë…
Nga Mal Berisha Në vitin 1959 shkrimtari Franko – Rumun, Eugen Jonesku, shkruajti veprën dramatike absurde ‘RINOCERONTI’. Kjo vepër bazohet…
Akademiku Artan Fuga e ka komentuar situatën e COVID-19, parashikime dhe kurbën dhe shifrat si me kanabisin, që sipas tij…

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!