Jo vetëm ndjesa... Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit në MB, bashkë me zëvendësen e tij, paska pritur sot…
  Prof. Dr. Aurel Plasari, studiues Luigi Soreca paguhet si një eurokrat. Kujtojnë që këtu kanë gjetur një popull që…
Nga Jorida Tabaku -    Për shtatë vjet me radhë banda ne pushtet ka goditur ekonominë dhe xhepat e shqiptarëve. Paketat fiskale…
Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka ngritur dhjetë pyetje publikisht për SPAK në lidhje me skandalin…
Në Shqipëri, palët politike arritën mbrëmjen e së premtes marrëveshjen për reformën zgjedhore, ndërsa shumica pranoi të tërhiqej nga një…
Bejtja: Rama nuk ka se ç’të jap më si kryeministërA do të mundë të fitojë Edi Rama një mandat të…
Reforma Zgjedhore, zero! U kthye prapë te dosja nr.313Edi Rama me ato që tha sot në Kuvend dhe te Fevziu…
Ish-presidenti flet për situatën e COVID-19: Rama mori kompetencat e grupit të ekspertëve. Më trishton fakti…Ish-presidenti Bamir Topi mbështet qëndrimet…
  Nga Luçiano Boçi. Ngjarja shokuese e përdhunimit të një nxënëse 15-vjeçare nga roja i shkollës dhe bashkëmoshatarë të saj,…
Nga Qemal SAKAJEVA Paralelizmi mund të jetë ky: SHBA u godit tmerrësisht keq nga “Virusi kinez”, siç e përcaktoi Tramp…
Banka Boterore, Shqiperia e fundit ne Rajon dhe pa asnje perpspektive per Kapacitetet e Sistemit Shendetesor!!Sipas studimit te fundit te…
Kush është “Antifa”, grupi radikal i krahut të majtë që qeveria Trump e identifikon si përgjegjësin kryesor për dhunën në…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!