Ironia e Berishës: Përzgjidhen emrat e narkoflotës ‘Air AlRama’, nga Olsi Rama te vëllezërit Habilaj

Diel, 16 September 2018 14:53

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një shkrim me ironi ‘therëse’ ndaj ‘Air Albania’ dhe personave që Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të jenë pjesë e stafit.

Përmes një postimi në ‘facebook’, Berisha shkruan stafi i kësaj ‘narkoflote’ përbëhet nga Olsi Rama, Fatmir Droga dhe bashkëpunëtorët e tyre të ngushtë.

Postimi i plotë:

Perzgjidhen emrat e narkoflotes “Air AlRama”!

Te dashur miq, sot bordi drejtues i narkoflotes “Air AlRama”, i perbere nga Olsi- Gaz Rama, Fatmir Droga dhe Taulant Toyta Yaris-Begaj etj, vendosi, ne mbledhjen e tij te darkes se dt 15 Shtator 2018, qe emrat e super xhumbove te fluturimeve per transport mallrash te narkoflotes “Air Al Rama” te jene:

1-Klement Balili

2-Vellezerit Habilaj

3-Met Kanani

4-Geron Xhafa

Lista i kaloi per firme perfundimtare vete Norieges! sb

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...