Vasili: Rama ka zgjedhur të jetë Hamza Kastroti në vitin e Skënderbeut

Diel, 16 September 2018 18:51

Kreu i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ditën e sotme përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, duke thënë se kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të jetë Hamza Kastroti në vitin e Skënderbeut.

Reagimi i Vasilit:

Kryeministri ka zgjedhur te jete Hamza Kastroti ne vitin e Skenderbeut.

Nelson Mandela thoshte:"Budallenjte shtohen kur te mençurit heshtin".
Ky eshte rasti i Kryeministrit tone, varferia vajtuese e fjalorit dhe ideve te tij eshte bere nje lende e pare pafund e humorit mbarepopullor.Thjesht kryeministri perfaqeson ate produkt te mjere, qe shtohet,kur te mençurit heshtin.
Ky kryeministri si vajtim intelektual thote:

“Air Albania” është një vepër kuqezi, kombëtare, një fryt i arrirë në këtë që për ne është viti i Gjergj Kastriotit."

Po nese Skenderbeu eshte viti i shenuar i yni pse nuk u quajt Skenderbe ky avioni,por Lasgush ????
Skenderbeu,Gjergj Kastrioti nuk iu tremb kerkujt edhe perandorise me te madhe te kohes, qe ishte perandoria otomane.
Po Edi Rama nga kush trembet??Apo ka zgjedhur te beje Hamza Kastriotin.Duket qarte qe ate po ben.
Le ta gezoje kryeministri edhe rolin e qelbur te Hamza Kastriotin,le ta gezoje edhe fatin edhe damken e turpit, qe e shoqeroi per qindra vjet.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...