Foto/ Parashikimi i motit, ja çfarë pritet të ndodh nesër

E mërkurë, 19 September 2018 17:03

Moti do të vazhdojë të jetë me diell dhe temperatura të larta.

Siç bëhet e ditur nga parashikimi i Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, mund të ketë reshje shiut në zona të izoluara, kryesisht në veri dhe gjatë pasdites së sotme.

Më poshtë parashikimi i motit:

Reshjet

Sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Vetëm në zona shumë të vogla të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore sot pasdite.

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 31 °C

në vendet e ulëta: 17 / 32 °C

në vendet malore: 11 / 27 °C

Era

Sot pasdite dhe nesër (e enjte, dt. 20) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare në orët e pasdites.

Rreziku i zjarreve

Pasditen e sotme dhe nesër pritet nivel “i moderuar” rreziku në të gjitha qarqet e vendit.

Ndërmjet qarqeve me nivel “i moderuar” veçojmë qarqet Shkodër, Fier dhe Kukës për rrezik më të lartë krahasuar me të tjerët.

Rreziku pritet t? jetë më i lartë gjatë ditës së nesërme.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...