×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Ligji i teatrit/ Vasili: Ruçi të ndalë kriminalizimin dhe delegjitimimin e Kuvendit

E mërkurë, 19 September 2018 16:32

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një postim në Facebook ka reaguar në në lidhje me votimin e ligjit për Teatrin Kombëtar. Vasili thotë se votimi antikushtetues në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese është fundi i parlamentit.

Ai i bën thirrje kryetarit të Kuvendit që të ndalë kriminalizimin dhe delegjitimimin e Kuvendit.

Postimi i plotë

Ligji i teatrit, Ruçi të ndalë kriminalizimin dhe delegjitimimin e Kuvendit

Ligji i teatrit dhe votimi antikushtetues ne Komisionin e Veprimtarive Prodhuese eshte fundi i parlamentit.

Gramoz Ruçi ka shansin e fundit per te mos lejuar germadhen e parlamentit,qe te shembet krejtesisht.

Degjenerimi kushtetues dhe procedurial i parlamentit eshte nje realitet,qe asgjeson Republiken Parlamentare dhe e zhyt vendin ne kaos politik.

Hajduteria histerike nuk po duron dot qe te vjedhe sa me pare token e teatrit.

Gramoz Ruçi ka pergjegjesi kushtetuese te renda dhe duhet te ndale menjehere kete puç te konsumuar diten per diell per te mos u bere ortak i hapur me hajdutet.

Ai eshte kryetar i kuvendit te te gjithe popullit dhe jo avokat i kusareve.

Dekreti i presidentit ne se votohet pro e kthen ligjin per ripunim ne kuvend,per tu riparaqitur perseri me ndryshimet qe do te propozohen t'i behen .Kjo eshte kaq e qarte sa s'behet.

Padurimi i hajduteve te qeverise,qe mezi presin te fusin prenë ne dore,token e teatrit per ta shqyer kerkon te shqyeje dhe Kushtetuten dhe Parlamentit.

Ruçi ka detyren dhe pergjegjesine t'i ndale ne te kundert edhe ai eshte bashkepergjegjes,ortakdhe perfitues ne kete vjedhje gjigande dhe do te marre persiper pasojat per delegjitimimim e Parlamentit dhe zhytjen e tij ne kaos.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...