Lirimi i Ermal Hoxhës, Ish-deputetja: Kur sundon ende Nexhmija

E mërkurë, 19 September 2018 18:33

Lirimi i Ermal Hoxhës, nipit të diktatorit komunist Enver Hoxha, është komentuar gjerësisht nga i gjithë opinion publik.

Veprat e rënda penale për të cilat ai u dënua, dhe nga ana tjetër koha e pakët që ai kaloi në burg, u bënë objekt ironie por edhe revolte nga shumë njerëz.

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Arbjola Halimi ka publikuar një foto-montazh, ku paraqitej Ermal Hoxha në njërën anë si dhe një familje në nevojë, kryefamiljari I së cilës është dënuar me 5 vjet burg për mospagimin e energjisë elektrike.

Postimi i ish-deputetes në facebook:

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...