Basha thirrje Ramës: Zgjidhja arrihet me dialog dhe jo me kërcënim armësh

Saturday, 31 Mars 2018 21:00

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në deklaratën për shtyp të ditës së sotme,  i bëri thirrje Ramës të largojë forcat speciale nga Kukësi. Ai gjithashtu i tha forcave speciale se duhet të jenë në luftë me krimin dhe jo popullin. Duke i bërë thirrje kështu cdo punonjësi të refuzojë urdhrat për ‘’ terror ndaj banorëve të Kukësit’’.

Deklarata:

Edi Rama duhet ta kuptojë mirë zgjidhja arrihet me dialog dhe jo me kërcënimin e armës.

Qytetarët nuk mund dhe nuk duhet të paguajnë një taksë korruptive.

I bëjmë thirrje Edi Ramës menjëherë të largojë forcat speciale që kanë rrethuar Kukësin. Forcat speciale duhet të jenë në luftë me krimin dhe jo popullin. I bëjmë thirrje çdo punonjësi të policisë të refuzojnë urdhrat për terror ndaj banorëve të Kukësit dhe i bëjmë thirrje Edi Ramës të pezullojë menjëherë zbatimin e tarifës.

Edi Rama duhet të bëjë transparencë dhe të japë llogari para taksapaguesve shqiptarë se ku shkojnë 200 milion euro taksë e qarkullmit që paguajnë shqiptarët. Do të mjaftonte 1/10 e këtij fondi për të mirëmbajtur atë rrugë. Edi Rama duhet të japë llogari pse shpërdorohet dhe nuk përdoret ky fond.

Modifikuar më Saturday, 31 Mars 2018 21:40

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...