Berisha publikon pasaportat e Olsit dhe Ermalit: Vëllezërit Xibraka që morën stadiumin

Hënë, 25 November 2019 21:14

Ish-kryeministri Berisha tha se Olsi Rama dhe Ermal Hoxha janë dy ndërtuesit e Uzinës kryesore të kokainës në Ballkan.

I ftuar në "360 Gradë", Berisha thotë se Walther Moreno dhe Avila Gutieraz janë Olsi Rama dhe Ermal Hoxha.

Berisha: Këta të dy që shihni ju këtu janë eksponentët kryesorë të uzinës më të madhe ballkanike të kokainës që u ndërtua në Xibrakë. Është në mënyrë figurative. Ky quhet Walther Moreno, kurse ky quhet Avila Gutieraz. Në fakt këta nuk janë gjë tjetër se Olsi Rama dhe Ermal Hoxha, të cilët kanë qenë epiqendër e ndërtimit të uzinës së parë më të madhe në Ballkan të kokainës. Ata kanë nxjerrë nga Shqipëria Genc Xhixhën, e kanë transportuar me dhjetëra herë me makinën e përshtatur për transportin e kokainës. Nipcja e Hitlerit shqiptar do pasurohej edhe ai me miellin e bardhë.

Modifikuar më Hënë, 25 November 2019 21:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!