VIDEO/ Trupa e estradës profesioniste “RILINDJA” vazhdon turneun

Hënë, 02 December 2019 21:07

Ky është një gaztor me shfaqjen e estradës me kloun Lleshaj, Veliaj, Çuci dhe talenti i ri Shalsi me në krye kryegaztorin Rama.
Kanë pasur shumë sukses, skeçe të veçanta shty të shtyjmë, si t'ja kallim popullit.

Në mëngjes shohim klloun Ramën me lëpirsin Veliaj, brigadieri kryeministër që i jep urdhër bojaxhiut kryebashkiak që të zgjohet pa gdhirë dhe të lyejë hyrjen e një pallati.

Në mesditë na shfaqet kllouni Rama me çiauan Braçe, ku zevendësi i thotë shefit që të bëjë kujdes se mos i bjerë suvaja në kokë.

Në drekë në ERTV na shfaqet kllouni Rama, me burrin e ish gruas dhe bisedojnë për arritjet e rilindjes në numërimin e parave që qeveria nuk i kishte, por bamirësit i dhuruan.

Dhe në darkë sërish shfaqet estrada këtë herë trupa teatrale e plotë me në krye kryekllounin, por që gazin ia shton më shumë ai, Shalsi. E mbani mend, ky që kishte stil për vjedhjen e taksave të shqiptarëve.

Modifikuar më Hënë, 02 December 2019 23:13

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!