Më mirë një fake news në një portal e një budalla në facebook, se një diktaturë

Hënë, 02 December 2019 21:20

Pas JOQ i erdhi radha dhe Dosja.al të dalë faqe e bardhë..bosh...Aryet gjehen, sidomos kur thënia e një gazetari pranë pushtetit se " portalet janë termet më i madh se termeti me 51 viktima" janë logo e stampuar në bluzën e Kryeministrit...

Ndaj, do i vi radha edhe të tjerëve, kur vetë Kryeministri ecën rrënojave mes kamerave më shumë duke mallkuar portalet dhe median, se sa ata politikanë, ndërtues, sekserë, të babëzitur, ( përfshi dhe veten) për këtë fatkeqësi që duhej te ishte të paktën dhjetë herë më e vogël.

Pavaresisht, disa abuzimeve të pjeshme, portalet në këtë vend ku pjesa më e madhe e TV- ve kanë programcionin e ERTV, portalet dhe rrjetet sociale kanë qenë, janë e do të jenë një ishull i pazëvendësueshëm lirie.

 

Ndaj më mirë një Budalla më shumë në Facebook, a nje Fake News në një Portal, se sa një Diktator me imunitet në kohe fatkeqesisht natyrore....

Sa më shpejt ta kuptojmë këtë, aq më shpejt do e kuptojmë se sot nuk mjafton vetëm të raportosh, por dhe të flasësh, të flasesh për të mbrojtur këto ishuj lirie që po u fundosën nje nga një sot, vështirë te rilindin më vonë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!