'Të gënjesh si derri'/ Berisha - Ramës: S'ke asnjë projekt tëndin, ndaj lëpin ato të miat

Tuesday, 14 Janar 2020 18:02

Edi Rama nuk ka asnjë projekt të vetin, ndaj lëpin ato të miat. Kështu shprehet ish kryeministri Sali Berisha përmes një reagimi në Facebook.

Sipas tij, 'inaugurimi' i djeshëm i godinës së re për kirurgjinë, në fakt është një investim i qeverisë demokrate.

 

"Qeveria e meparshme me nje kredi nga Banka e Keshillit te Europes dhe nje kontribut buxhetor ndertoi fazen e pare te:
1-spitalit të urgjencës dhe kirurgjisë me një investim prej 2O milionë euro, në të cilin u vendosën/ Kardiokirugjia, reanimacioni, Imazheria, laboratori, sterilizimi etj. Fazën e parë të ketij projekti e inaguruam me Dr. Halim Kosovën në vitin 2013. Shikoni videon që fakton këtë gjë", shkruan ndër të tjera Berisha.

 

Reagimi i plotë i ish-kryeministrit:

 

Të genjesh si derri!

Edvini nuk ka asnje projekt te vetin ndaj lepin ato te miat!

Miq, duke mos patur absolutisht asnje projekt te vetin ne 6 vite, ne marrezine e tij dhe serine e kopro genjeshtrave te pafundme, dje Edvin Kristaq Mashtrimi leshoi rrenen e rradhes. Ai tek inaguroi dje nje ndertese te re per kirurgjine, 12 milione euro investim ku dhe deklaroi si halucinant dhe paturpesisht duke genjyer si derri se ky eshte investimi me i madh ne shendetesi i 90 viteve te fundit. Cila eshte e veteta?

Miq, e verteta eshte kjo:
Qeveria e meparshme me nje kredi nga Banka e Keshillit te Europes dhe nje kontribut buxhetor ndertoi fazen e pare te:
1-spitalit te urgjences dhe kirurgjise me nje investim prej 2O milion euro, ne te cilin u vendosen/ Kardiokirugjia, reanimacioni, Imazheria, laboratori, sterilizimi etj. Fazen e pare te ketij projekti e inaguruam me Dr Halim Kosoven ne vitin 2013. Shikoni videon qe fakton kete gje.

Nderkohe, perveç tre kateve qe inaguruam siç ishte projekti, ndertuam dhe dy katet e tjera te spitalit te cilat vetem pas 6 vitesh u arrit te pajiseshin me te gjitha mjetet e nevojshme me nje investim po te Bankes se Keshillit te Europes dhe buxhetit te shtetit prej 6 milione euro, te cilat u inaguruan dje dhe ju paraqiten paftyresisht shqiptareve duke genjyer si derri si investimi me i madh i 90 viteve te fundit.

Miq, u ndala per te demaskuar kete mashtrim te paskrupullt te kreut te meduzes sepse te perdoresh mediat per te mashtruar pafytyresisht publikun me projekte te tjereve siç ben Edvin Mashtrimi, je nje birbo i vertet!

ps: ju rikujtoj se ky birbo tre vite me pare inauguroi per se dyti edhe investimin e inauguruar nga une se bashku me dr Halim Kosoven, gje per te cilen mediat e bene gazin e dheut. sb

 

© SYRI.net

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vijojnë tërmetet në Turqi. Disa lëkundje të forta brenda pak minutash

Globi

Vijojnë tërmetet në Turqi. Disa lëkundje të forta brenda pak minutash

Vazhdojnë lëkundjet e tokës në Turqi. Pas tërmetit të djeshëm, 6.8 ballë I shkallës rihter, toka në pjesën Lindore vijon të lëkundet. Sipas Shërbimit Sizmiologjik turk, që prej orës 18.30, në...

Kush janë 6 shqiptarët që u kapën sot me 50 milion euro kokainë në Greqi. Kryetari ‘tmerri’ i policësë

Aktualitet

Kush janë 6 shqiptarët që u kapën sot me 50 milion euro kokainë në Greqi. Kryetari ‘tmerri’ i policësë

Policia greke ka zbardhur aktivitetin e organizatës ndërkombëtare të trafikut të kokainës,anëtarët e së cilës u arrestuan mëngjesin e së shtunës në vendin e quajtur Astakos ne Mesologji të Greqisë. Gjate...

TRONDITËSE/ Vdes në rrethana misterioze para ndeshjes futbollisti anglez

Sport

TRONDITËSE/ Vdes në rrethana misterioze para ndeshjes futbollisti anglez

Një futbollist anglez ka humbur jetën në rrethana misterioze përpara se skuadra e tij të luante. Halifaks Taun, skuadër e kategorisë së pestë në Angli komunikoi se lojtari i tij Xhordan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!