Banda shqiptare e 400 grabitjeve/ Kapet argjendari, shkrinte florinjtë

Premte, 14 February 2020 11:58

Vazhdon të bëjë bujë në Francë dhe Belgjikë ndalimi i një bande shqiptarësh, që akuzohen se kanë kryer mbi 400 vjedhje në periferitë e Parisit. Banda u kap me mbi 50 kilogramë flori të vjedhur.

Ata shënjestronin familjet e pasura në periferi dhe nuk vidhnin asgjë përveç bizhuterive dhe parave. Katër persona u arrestuan. Kreu i bandës ishte një 50-vjeçar shqiptar i dënuar më parë. Ai merrte hajdutë nga Shqipëria dhe i hidhte në ‘sulm’ në Paris.

Bashkëpunëtori i bandës shqiptare u arrestua në Anversë të Belgjikës. Ai është argjendari Nuzgar M.

Belgu blinte sistematikisht arin që e vidhnin shqiptarët dhe e shkrinte. Shqiptarët merrnin 43 mijë euro në këmbim për çdo kg flori të pastër. Argjendari 61-vjeçar u kap në flagrancë, sapo tre korrierët shqiptarët kishin hyrë në punishten e tij. Ata po blinin gjysmë kg ar për 20 mijë euro.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Politikë

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia dhuron një shumë të madh për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Fqinjët kanë dhuruar plot 65 milionë euro për të ndihmuar popullin shqiptar, që sipas ministrit të jashtëm italian...

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Kronikë

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian, Giuseppe Spartà...

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Globi

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!