“Të shtypësh vëllezërit është tradhti kombëtare”- Nertian Ceka nuk ndal mallkimet: Iu thaftë dora atyre që …

Premte, 14 February 2020 12:37

Historiani Neritan Ceka është i njohur për mallkimet që bën nëpër studiot televizive dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë.

Pikërisht këtë gjë ka bërë, ndërsa ishte i ftuar në studion e “360 gradë” në RTV Ora ku po diskutohej rreth marrëdhënies së kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij kosovar, Albin Kurti.

Ceka tha që ju thaftë dora atyre që sollën gazin lotsjellës në Shqipëri.

Ndërsa shtoi se shtypja e vëllezërve vetëm se shprehen politikisht është tradhti kombëtare.

“Ata që mendojnë të shtypin vëllezërit e tyre se shprehen politikisht, kjo është, ta them tradhti kombëtare por besoj është brenda këtij kuadri.

Mund tu them që t’i thahet dora atyre? E thashë. U thaftë dora atyre që sollën gazin lotsjellës,”- mallkoi historiani.

Sipas gazetës kosovare Insajderi, kryeministri Edi Rama e mori gazin lotsjellës të përdorur ndaj opozitës gjatë protestave nga Policia e Kosovës.

Kjo u bë nëpërmjet një marrëveshje të dyshimtë të nënshkruar mes Rashit Qalajt, drejtorit të Policisë së Kosovës dhe Ardi Veliut, drejtorit të Policisë së Shqipërisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Politikë

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia dhuron një shumë të madh për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Fqinjët kanë dhuruar plot 65 milionë euro për të ndihmuar popullin shqiptar, që sipas ministrit të jashtëm italian...

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Kronikë

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian, Giuseppe Spartà...

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Globi

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!