Testimet/ Rama fshihet pas vendimeve të motrës së ish-gruas

Tuesday, 07 Prill 2020 17:50

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të fshihet pas një të ashtuquajturi Komitet Teknik për çështjen e testimeve tepër të ulëta për koronavirusin.

Dikush pyeti me ironi online se kush i cakton këta anëtarë të Komitetit Teknik, duke nenkuptuar se është vetë dora e Ramës.

Ky komitet është shpikje e Ramës pas zbulimit të skandalit me mungesën e testimeve.

Për të fshehur dështimin e tij, Rama po fshihet pas Albana Ficos, drejtuesja e Institutit të Shëndetit Publik dhe zëri kryesor në këtë komitet bashkë me ministren Ogerta Manastirliu.

Fico, e zgjedhur në këtë detyrë në vitin 2018, është motra e Delina Ficos, ish-bashkëshortes së Edi Ramës.

Por jo vetëm kaq. Për fat të keq, shumë prej anëtarëve të këtij komiteti janë prekur vetë nga koronavirusi. Tre janë konfirmuar zyrtarisht: Skënder Brataj, Mirela Cami dhe Andi Koraqi.

Sot Silva Bino e ISHP tha për Abc News se janë edhe të tjerë, por nuk i përmendi me emra.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!