Berisha: "Ç'po ndodh tek ne me pandemine e Covid19?"

Premte, 12 June 2020 11:47

Miq, ne Shqiperi ajo qe u shpall si piku, kulmi i pandemise ne fund te marsit dhe fillimin e prillit ishte piku, kulmi mashtrimeve dhe manipulimeve me shifrat e rasteve te infekuara, numerin e testimve, zbulimin dhe izolimin e votrave te infektuara dhe vdekjet nga covid19.

Ndryrja ekstreme e pashoqeruar me testimin e gjere, zbulimin e hot spoteve, votrave te nxehta dhe çrrenjosjen e tyre si dhe perdorimin masiv te maskave, ishte nje magamshtrim qe shkaterroi ekonomine dhe favorizoi epidemine e covid19.

Kete e deshmon qarte dhe perfundimisht trefishimi keto kohe i rasteve te infektuara 5-6 muaj pas shfaqjes se covid19 ne Shqiperi.

Autori i kesaj praktike shkaterrimtare per ekonomine por perhapese per pandemine, eshte nje dhe vetem nje: kryepidemiologu xhahil i Surrelit, i cili perdori ne luften kunder covid19 si askush tjeter ne planet tanket, gazin lotsjelles dhe sulmet brutale kunder qytetareve dhe jo testimet, maskat dhe izolimin ne qendra karantine te personave te infektuar dhe zhdukjen keshtu te votrave te nxehta.

Pra miq, kjo qe Shqiperia paguan sot dhe do te paguaj ne muajt ne vazhdim pas krijimit te bombave virale si QSUT eshte rezultat i qendrimit kriminal, xhahil qe u mbajt ndaj testimit, izolimit te votrave te nxehta, perdorimit te maskave dhe dhunes e terrorit psikologjik qe per tre muaj me rradhe u ushtruan me sadizem te papare mbi shqiptaret.

Si perfundim, ju bej thirrje qytetareve te respektojne me shume se kurre distancimin social si dhe jashte banese te perdorin maskat dhe te kundershtojne me mosbindje civile çdo mase, vendim qe dhunon lirite dhe dinjitetin e tyre te Sulltan Salep Surrelit, i cili ka pafytyresine tju kercenoje me nje ndryrje tjeter te gjate sikur te ishit kavjet e tij. sb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...