Berisha:Fondet per termetin po grabiten nga narkozyrtaret e Edvin Hajdutit.

Hënë, 29 June 2020 10:55

Nga Sali Berisha
Denoncon grabitjen e fondeve per termetin nga narkozyrtaret e Edvin Hajdutit.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital shikoni protesten e qytetareve te vjedhur! sb

Prsh z.berisha....jam qytetare e durresit...po' ndodh 1 vjedhje kolosale me demet e termetit....mbasi shkuam aplikuam per demet e banesave ne shkurt ne bashki nuk na lejuan te aplikojme per me shumè se 1 banese....nejse aplikuam per 1 banese aq sa na kerkuan dhe pse te dyja banesat i kishim te demtuara...fituam ne listen e pare qe doli ne Maj....sot ne mengjes doli lajmi se bashkia r durresit do miratoje emrat fitues dhe shikojme se bashke me emrin Tim mungojne dhe emrat e 2400 personave te tjere..shkuam ne bashki dhe u justifikuan se jemi me nga 2 banesa...dhe pse te dyja te shkaterruara nuk perfiton asnje...edhe pse demi u rregjistrua dhe u firmos do te thote se ky dem eshte futur ne xhep nga dikush tjeter...ju lutem nqs keni mundesi te vini ne levizje prokurorine per kete vjedhje galopante qe po' kryen bashkia e durresit dhe ky qelbesire kryeminister qe deklaroi se do demshperblehet dhe demi me i vogel...edhe nuk na pranuan te deklaronim 2 prona te demtuara po' vetem 1 tani ne bashki na thone pse nuk aplikove per 2 prona ...demi eshte dem ...personeli i bashkise nuk sqaron po' kur kerkon shpjegime ulurin dhe ne rast se insiston lajmeron policine bashkiake qe te nxjerri jashte me force pa dhene shpjegime.....ju lutem na ndihmoni

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...