Berisha: Rama luftë të ftohtë me Prishtinën, sulmoi si halabak liderat se nuk pranuan skemat e Beogradit

Tuesday, 30 June 2020 21:52

Në një lidhje Skype me “Tempora” nga Sonila Meço, ish-kryeministri Sali Berisha tha se Kosovës i bëhet dëm nëse paraqitet si vasale e Tiranës.

Ai shtoi se Rama ka sulmuar liderat në Kosovë me gjuhë halabake pasi nuk pranuan skemat e Beogradit.

BerishaUnë jam kosovar dhe nuk do të kursehesha për ta ndihmuar, por dëmi më i madh do t’i bëhet nëse Tirana do të paraqiste lidershipin e Kosovës jo përfaqësues dhe vasalë të Tiranës, që ata s’janë. 

Të bashkohet në projektin e ndarjes së Kosovës dhe kufijve. Nuk ka lider në Kosovë që nuk është anetamuar me gjuhë halabaku nga Rama. Asnjë lider i Kosovës nuk ka fyer lidera të Shqipërisë. Ky i ofendoi sepse nuk pranuan skemat e Beogradit që servirte Rama. 

Rama ka bërë një luftë të ftohtë me Prishtinën. Ai organizoi samitin në Tiranë me Vuçiçin dhe Zaevin, duke sulmuar Kosovën dhe kryeministrin e Kosovës, sepse nuk pranonin mini-Jugosllavinë e re. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!