Haradinaj:Me gjithë këto gjykata kundër UÇK’së po dalim më keq se Serbia

Premte, 10 July 2020 09:26

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në emisionin Pressing të T7, ka komentuar zhvillimet e fundit lidhur me akuzat ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës.

Haradinaj tha se me gjithë këto akuza ndaj Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ne po dalim më keq se Serbia. “Me gjithë këto gjykata që po e gjykojnë UÇK’në dhe këto akuza ndaj pjesëtarëve të UÇK’së, ne po dalim më keq se Serbia”, është shprehur Haradinaj.
“Agresori ka qenë Serbia dhe jo ne”.

Ai gjithashtu tha se është e habitshmi se si u publikua njoftimi për akuzat e Thaçit dhe Veselit pak kohë para samitit në Uashington.
“Është e habitshme se si rastisi që filan kohe dhe filan ore të dalë njoftimi. Është e çuditshme si doli njoftimi pak kohë para samitit të Uashingtonit”, është shprehur Haradinaj.

Tutje, ai tha se nuk është e logjikshme që evropianët t’ia minojnë amerikanëve samitin.

“Unë nuk besoj se evropianët mund t’ua fusin duart amerikanëve në këso punë”, thotë Haradinaj.

“Nuk është fare e logjikshme që dikush guxon me ua minuar amerikanëve një samit”, shtoi Haradinaj./express/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...