Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Premte, 10 July 2020 09:46

Nga Lefter Maliqi

Ne kishim bindjen se Ramziu nga drejtimi i paditur do të vinte si Çeço tek qëndrimi ynë dhe erdhi duke u tërhequr zvarrë e duke u lëpirë pavarësisht se për pushtetin e tij personal ka bërë pirueta. Tani është radha t’i kujtojmë Ramziut se do të pranojë dhe rrotacionin politik, ose nga mosqarkullimi i gjakut do të bjerë në koma ose do të pësojë paralizë të plotë duke vazhduar të thotë në publik budallallëqe. Ne nuk kemi lëvizuar nga qëndrimi ynë proamerikan e proeuropian dhe ia arritëm qëllimit. Ne e detyruam Ramën të bashkohej me ne për të miratuar marrëveshjen zgjedhore historike të 5 qershorit në Rezidencën Amerikane dhe të mbështetur nga BE dhe SHBA. Miqtë e mi bashkohuni me ne që t’i tregojmë Ramziut se ne jemi sot opozita e vërtetë dhe nesër do të jemi maxhoranca. Gjithçka ju keni thenë dhe së bashku do e miratojmë, këto ditë ishin për te diskredituar Ramziun dhe për t’i treguar se jemi proamerikanë e proeuropianë. Është koha t’i tregojmë shqiptarëve dhe ndërkombtarëve se deputetët për marrëveshje të tilla historike për të ardhmen e vendit në BE votën e kanë trasparente publike të pastër të ndershme dhe të hapur. Votimi i fshehtë u sherbën vetëm Antishqiptarëve, antieuropianëve dhe antianerikanëve. Shqipëria si Europa

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...