×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Tritan Shehu:“Kryeministri” ka “rene”, Shqiperise i duhet nje Kryeminister!

E mërkurë, 15 July 2020 12:29

Nga Tritan Shehu

“Kryeministri” ka “rene”, Shqiperise i duhet nje Kryeminister!
Realisht e funksionalisht Shqiperia ne keto momente te veshtira epidemiologjike e ekonomike eshte pa Kryeminister.
Kemi mjeke e personel shendetesor, qe prej Klinikes infektive, Spitalit “Shefqet Ndroqi”, Qendrave Universitare e Spitalore, Kujdesit paresor etj, qe po punojne me devocion ne nje situate tejet te veshtire, duke rrezikuar edhe veten e tyre, por kemi dhe nje Shtet pa Qeveri.
Kemi nje “Qeveri” qe kur u kerkohet Strategjia paraqet nje material teorik te periudhes Mars-Maj te pa implementuar, qe sot kur gjendja eshte shume here me e rende se atehere, ajo ngel si “Strategjia e Deshtimit”.
Kemi nje “Kryeminister” sot me amnezi per fjalen Covid, kur me pare improvizonte e terrorizonte kudo me ate.
Kemi nje “Kryeminister” peng i modeleve Lindore, qe ne keto momente te veshtira kur duhej te bashkonte te gjitha kapacitetet e mundesite e vendit, shperthen “bombat” e konflikteve (edhe per te larguar vemendjen nga realiteti) si se fundmi me te ashtuquajturat “Ndryshime Kushtetuese”, a si beri pak me pare me Teatrin a Velipojen.
Ndersa ne na duhet sa me shpejt nje Kryeminister qe te komunikoje, te qetesoje, te organizoje, te bashkerendoje, te na afroje me BE e te kerkoje ndihmen e domosdoshme prej andej, etj, pra nje Kryeminister i vertete, si psh Conte ne Itali a Mitsotakis ne Greqi, qe i shikon gjithmone ne aksione racionale e te sukseshme, qe paraqiten edhe ne prokurori, ne nje komunikim njerrezor me publikun.
Ne keto kushte ne jemi pa “Kryeminister” e pa Qeveri, ne fakt edhe me keq se kaq.
Duhet nje zgjidhje urgjente, ndryshe….!!!

Modifikuar më E mërkurë, 15 July 2020 12:32

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lefter Maliqi:Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura, por t’i përmbahet

Politikë

Lefter Maliqi:Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura, por t’i përmbahet

Nga Lefter Maliqi Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura dhe pa koalicione, por t’i përmbahet marrëveshjes së 5 qershorit, me bekimin e ambasadës amerikane. Nëse Rama...

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...