Berisha:Gjendje katastrofale ne spitalet covid!

Saturday, 01 August 2020 22:34

Nga Sali Berisha

 

Gjendje katastrofale ne spitalet covid!

Te semuret perveç temperatures rrebele te larte trupore te semundjes, perballen me temperaturat afrikane ne dhomat e tyre pa ajer te kondicionuar.

Nderkohe qe narkoministrat shpenzojne per edhe 200 mije euro per luksin e zyrave te tyre, kurse Edvin Hajduti udheton me aeroplane ne dispozicion ne Europe dhe shpenzon rreth 200 mije euro ne udhetim apo ndrikull Hajnia blen maskat me shumice me çmim dy- tre here me te larte se sa çmimi me te cilin shiten ne farmaci, te semuret ne spitalet covid dergjen si ne furre pa ajer te kondicionuar.

Dr Alam Çili, e cila se bashku me bashkshortin kaloi covid19 denoncon gjendjen e veshtire te te semureve ne spitalet covid dhe me humanizem po perpiqet ti ndihmoje ata.

Ju ftoj sipas deshires te ndiqni intervisten e saj dhene gazetares Beti Njuma te Ora News ne linkun e meposhtem. sb

https://youtu.be/boFrnYsyVq0

https://m.youtube.com/watch?v=boFrnYsyVq0&feature=youtu.be

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

Politikë

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

  Në dt. 30.07.2020, mediat Italiane informuan se “falë aftësisë së pilotëve, u shmang tragjedia”, një helikopter i Forcave Ajrore të RSH bëri ulje emergjente në rajonin e Peskarës, Itali. Mbas këtij...

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

Politikë

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

  Nga Petrika MELE, koordinator i LSI-Korçë Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës! Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm...

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Politikë

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët. Këtë...