Lavatricja e parave të drogës,Veliaj,sulm mbi Ora News

Hënë, 03 August 2020 23:53

Presidenti i Yldon Media Group, zoti Ylli Ndroqi,disa muaj me pare ka dorëzuar në SPAK një padi ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj për moskallëzim krimi, shpifje dhe prishje të imazhit.Shkak për këtë janë bërë deklarimet e bëra në media apo në reagimet ndaj gazetarëve të Rtv Ora apo Ora News.Përmes tyre ai ka përhapur qëllimisht ndaj Z.Ndroqi deklarata të rreme dhe të pa vërteta, të cilat cënojnë nderin dhe dinjitetin e tij.

Ne fakt perballja e Ora News ,realisht nuk eshte me kryetarin e Bashkise Tirane por me nje Armik real te te gjjtha mediave .
Rasti i televizionit Ora është më flagranti në rradhën e gjatë të mediave që Erion Veliaj i kërcënon me qëllim mbylljen e gojës. Gazetarët e RTV Ora janë prej muajsh nën sulmin e pandërprerë të Erion Veliaj për shkak të punës së pavarur të gazetarëve që vënë në dukje abuzimet skandaloze të Bashkisë së Tiranës, shkeljen e ligjit në tendera dhe dhënien e lejeve korruptive të ndërtimit.
Lajmet mbi 25 pasuri me origjine te dyshimte te Ylli Ndroqit u shoqeruan nga dyndje e hordhive te narkobanditeve me uniforme te armatosur deri ne dhembe ne ndertesen e televizionit, presioni fizik psikologjik dhe policesk ndaj gazetareve Ora News ne mjediset dhe oborrin e ketij televizioni.

Ky terror psikologjik dhe fizik ndaj gazetareve provon qarte se objekti i vertet i akuzave nuk eshte pronari i ketij televizioni Ylli Ndroqi, por jane gazetaret, lajmet, debatet, emisionet e guximshme investigative te tyre per aferat e korrupsionit te shfrenuar te ministrave, te Erion Velise dhe vet Edvin Hajdutit.

Avokati i Ylli Ndroqi mendon se ky është një sulm politik që po i bëhet atij, pas gjyqit që ka të hapur me kreun e Bashkisë Tiranë Erion Veliaj.
Kujtojme se disa dite me pare,para trupës gjykuese përfaqësuesi ligjor argumentoi se Veliaj nuk mund të ishte prezent për shkak të axhendës, ndërsa u shpreh se kryebashkiaku kërkon pajtim.Por Z.Ndroqi jo vetem qe se pranoi pajtimin ,madje me ultimatum i beri thirrje kryebashkiakut te paraqitej ne gjyq.

Kjo ishte nje hakmarrje e paster.Mesazhi i Erion Veliaj është i qartë. Televizioni Ora duhet të pushojë kritikat ndaj tij dhe ndaj Bashkisë së Tiranës. Nëse nuk pranohen kronikat e gatshme të Veliajt, duhet të heshtin.

Per kete ceshtje ka reaguar edhe Partia Demokratike : "Dërgimi i forcave policore për të rrethuar RTV Ora dhe Ora News, duke ushtruar presion psikologjik mbi gazetarët dhe stafin hedh hije të forta dyshimi për mënyrën sesi u veprua, kohën kur u veprua dhe arsyet pse u veprua tani.
Partia Demokratike është në mbështetje të plotë të gazetarëve dhe stafit të RTV ORA dhe Ora News, duke i inkurajuar të vijojnë të palëkundur misionin e tyre në shërbim të publikut dhe interesit të qytetarëve."- eshte shprehur ish deputetja Vokshi.

E gjithe shpikja e Erion Veliajt si person qendron mbi nje fallcitet te madh politik. Ai eshte nje gjetje e shemtuar e sektit te rilindjes dhe nje armik i fjales dhe medias se lire ,pronare mediash dhe gazetare sot duhet ti jene mirenjohes Ora News-it per luften ndaj nje njeriu hipokrit me median dhe gazetaret .
E gjjthe keshtjella prej rere e Veliajt e ashtuquajtur PR pervecse bazohet mbi imazhe te genjeshterta dhe qesharake , kujtojme ketu qe ky edhe per nje qese miell merr gazetare me vete por tashme me Ora News ka nxjerre dhembet dhe fytyren e vertete duke u treguar edhe mjaft hakmarres, marrim shembull njerezit e presidentit Ylli Ndroqi te cilet i ka pushuar nga puna.
Ky konflikt dhe perballja e presidentit Ndroqi dhe medias se tij eshte pasqyra reale e vertete ku shitesi i fiqve del ne portretin e tij si armik i fjales se lire,si lavatrice e pastrimi parave droges, vrases i Ardit Gjoklajt si shkaterrues i TK per kullat e droges, si njeriu i Ndraghetes .

Modifikuar më Hënë, 03 August 2020 23:58

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...