Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Hënë, 10 August 2020 12:07

 

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët.

Këtë herë përmes një postimi në facebook, ai thotë se banorët e Barçit të Korçës, prej kohësh vuajnë mungesën e infrastrukturës dhe ujit të pijshëm, pasi Rilindja i ka harruar për interesa klienteliste.

”Edi Ramës dhe kukullave të tij nuk i interesojnë problemet e përditshme të qytetarëve por vetëm politika e fasadës. Qytetarët përveçse mungesës së vendeve të punës, kostos së lartë të jetës, mungesës së investimeve në bujqësi, falimentimin e biznesit të vogël dhe të mesëm, largimin e të rinjve nga vendi sot duhet të kthehen shumë vite pas”.

Postimi i plotë

Banorët e Barçit të Korçës po përballen me mungesën e infrastrukturës dhe ujit të pishëm si pasojë e një qeverisje të dështuar klienteliste dhe fasade të Rilindjes.

Edi Ramës dhe kukullave të tij nuk i interesojnë problemet e përditshme të qytetarëve por vetëm politika e fasadës. Qytetarët përveçse mungesës së vendeve të punës, kostos së lartë të jetës, mungesës së investimeve në bujqësi, falimentimin e biznesit të vogël dhe të mesëm, largimin e të rinjve nga vendi sot duhet të kthehen shumë vite pas.

Mungesa e infrastruktures dhe ujit te pishem eshte kthyer ne nje problem serioz per jeten e perditshme.
Koha e rilindjes fasade ka marre fund. Eshte koha e sherbimit qytetar per te kthyer shpresen dhe besimin ne vend. #shqiperia_shtepia_juaj🇦🇱

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...