Rama në Athinë ha peshk nga deti shqiptar, dhuruar Greqisë!

E mërkurë, 16 September 2020 08:39

 

Edi Rama, pas vizitës te vllai turk Presidenti Erdogan, ka shkuar në Athinë. Sonte Kryeministri Edi Rama publikon në ‘Facebook’ pamjet nga takimi me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis.

Në foto shihen momentet e takimit të dy kryeministrave, si dhe darka mes tyre.

“Athinë – Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij🙏

Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve🇦🇱🤝🇬🇷”, shkruan Rama.

Nga entuziazmi grek dhe nga mediat e Greqisë duket se kryeministri shqiptar, ndonëse thotë se nuk ka biseduar për detin, i ka garantuar Athinës zyrtare se 12 milje janë të tyre dhe se nuk ka nevojë për negociata.

Me sa duket kryeministri shqiptar, që dukej në formë edhe gjatë darkës, ka shijuar peshkun nga deti shqiptar që tashmë dhuruar Greqisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...