Zgjedhjet brenda LSI-së/ Xhixho: Shans çdo qytetari që të kontribuoj në vendimarrjet e vendit

E mërkurë, 16 September 2020 18:41

Lëvizja Socialiste për Integrim vazhdon proçesin e anëtarësimeve të reja dhe organizimit për zgjedhje të brendshme sipas parimit një anëtar një vote.

Nga njësia bashkiake nr.3, nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho ka deklaruar se përfshirja e sa më shumë intelektualve, grave dhe të rinjve, mbetet misioni ynë, duke i dhënë shansin çdo qytetari që nëpërmjet angazhimit politik të kontribuoj në vendimarrjet e vendit.

 
  

Postimi i plotë i Erisa Xhixhos:

 
 

Sot në njësinë bashkiake nr.3 ???? ku vijon proçesi i anëtarësimeve të reja dhe organizimi për zgjedhje në çdo qëndër votimi të LSI sipas parimit një anëtar një votë.

 
 

Për të mundësuar një përfaqësim dinjitoz, meritokraci , gjithpërfshirje dhe transparencë .

Përfshirja e sa më shumë intelektualve, grave, të rinjve në LSI mbetet misioni ynë, duke i dhënë shansin çdo qytetari që nëpërmjet angazhimit politik të kontribuoj në vendimarrjet e vendit.

Sëbashku do e bejmë sërish Shqipërinë shtëpinë tonë më 25 Prill, do rindërtojmë shtetin e së drejtës dhe demokracinë. ????????

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...