Sondazhi/Plani i rimëkëmbjes, Basha mund Ramën në ‘shtëpinë’ e tij

E mërkurë, 30 September 2020 09:27

 

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, prezantoi dje planin me 5 pika për rimëkëmbjen e vendit nga pandemia e koronavirusit. Pak më vonë, edhe kryeministri Edi Rama u shfaq me një plan ekonomik përpara medieve.

Diferenca në shikueshmërinë e tyre në rrjetet sociale ishte e dukshme. Basha kishte dyfish më shumë ndjekës. Por edhe në sondazhe, plani i Bashës është më i besueshëm.

“Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i PD Lulzim Basha prezantuan programet ekonomike të rimëkëmbjes. Me cilin jeni dakord?” pyet Top Channel në sondazhin e tyre online.

Mbi 74 përqind janë dakord me Bashën, vetëm 25 përqind me Ramën.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…

Partia Demokratike Dega 16:  Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Politikë

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës! Dega 16 fton qytetarët të reagojnë dhe të na bashkohen në protestën e 20 Shkurtit. Në takimet me qytetarë dhe bizneset e...