Panariti, Ramës: Ndal shtetit policor! Mos terrorizoni qytetarët, ndaloni këtë çmenduri

Diel, 18 October 2020 17:46

 

Ish-ministri i LSI-së, Edmond Panariti shprehet i revoltuar me sjelljen e forcave të rendit në vend. Teksa i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të ndalojë shtetin policor pasi po terrorizon qytetarët, Panariti thekson se policia po ndal pa shkas famijarë të cilët ecin sipas rregullave dhe ju kërkojnë që të bëjnë testin e alkoolit.

“‘Ata kanë vetëm një të djelë për të pushuar, të pa u traumatizuar dhe poshtëruar. Edhe aty po ndërhyni! Jeni totalisht në shkelje të çdo norme ligjore dhe qytetare. Keni mbushur Tiranën dhe Shqipërinë në çdo 100 m me policë sikur të jemi në luftë. Ndal dhunës së lirive qytetare”,- shkruan në facebook Panariti.

 

Postimi i plotë në Facebook:

Ndal shtetit policor! Mos terrorizoni qytetarët me “shfaqje” të kundërligjshme dhe abuzive të pushtetit.

Sot ditë e djelë pasdite në rrugë të Tiranës, policia ndal pa shkak automjete me familjarë të cilat, ecin në respekt të rregullave të qarkullimit brenda të gjitha normave dhe u kërkon kryerjen e testit të alkoolit. Ndalni këto çmenduri dhe presion mbi qytetarët dhe familjarët!

Ata kanë vetëm një të djelë për të pushuar, të pa u traumatizuar dhe poshtëruar. Edhe aty po ndërhyni! Jeni totalisht në shkelje të çdo norme ligjore dhe qytetare.

Keni mbushur Tiranën dhe Shqipërinë në çdo 100 m me policë sikur të jemi në luftë. Ndal dhunës së lirive qytetare

Modifikuar më Hënë, 19 October 2020 08:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...